Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > PLATIDLA ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

PLATIDLA ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

Hostem pořadu Radioporadna Českého rozhlasu Hradec Králové byl na státní svátek 28. 10. 2015 PhDr. Vojtěch Brádle, správce numismatické sbírky Muzea východních Čech v Hradci Králové. Tématem rozhovoru nebyla pouze platidla Československé republiky, jejíž vznik si v těchto dnech připomínáme, ale také některé další aspekty dějin peněz na našem území a opomenuta nezůstala přirozeně ani sbírka královéhradeckého muzea.
Záznam rozhlasového pořadu: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3501126
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.