Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > PEVNOST KRÁLOVÉHRADECKÁ - tisková zpráva

PEVNOST KRÁLOVÉHRADECKÁ - tisková zpráva

Důležitost Hradce jako opěrného bodu za prusko-rakouských válek v 18. století vedla k rozhodnutí proměnit město v pevnost. Nová výstava připomene výročí 250 let od zahájení výjimečné stavby královéhradecké bastionové pevnosti. Představen bude soubor vzácných map a stavebních plánů, dobové inženýrské a měřické pomůcky. Mezi největší rarity výstavy náleží pruské hradební pušky, minérské kyrysy či nepříliš často dochované jezdecké holínky.

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...