Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Patří válka do muzea?
MaléStředníVelkéExtra velké

Patří válka do muzea?

Patří válka do muzea?
Slogan reklamní kampaně, kterým se prezentuje Heeresgeschichtliches Museum Wien, byl použit jako motto konference, kterou ve dnech 21. – 23. září 2011 pořádala mezinárodní rada muzeí ICOM v rakouském Grazu.

Pořádající institucí bylo Universalmuseum Joanneum, historicky nejstarší muzeum v Rakousku a zároveň největší všeobecné muzeum ve střední Evropě, které bylo vzorem pro vznik Národního muzea v Praze. Hlavními účastníky konference byli čelní představitelé významných vojenských muzeí nejen z Evropy, ale i z Ameriky a Austrálie. Diskutující během dvoudenní konference řešili problematiku prezentace války v expozicích muzea.

Za Muzeum východních Čech v Hradci Králové, které podalo přihlášku do ICOMU  a od příštího roku by chtělo aktivně ve výboru pracovat, se konference zúčastnila ředitelka Mgr. Naďa Machková Prajzová, Ph. D. a vedoucí oddělení výstavního a prezentačního Mgr. Stanislav Hrbatý.

V rámci jednání s čelními představiteli ICOMAMu podalo naše muzeum návrh, aby se mezinárodní konference v roce 2016 konala v Hradci Králové a byla věnována problematice války 1866. Ze strany předsednictva byl tento návrh předběžně schválen. Pořádající institucí by bylo Muzeum východních Čech v Hradci Králové pod záštitou ICOMAMu.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové