Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > PARASKUPINA BARIUM. PŘÍSAHALI REPUBLICE

PARASKUPINA BARIUM. PŘÍSAHALI REPUBLICE

Přednáška se uskuteční

24. dubna 2019 od 18.00 hodin v konferečním sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové / vstup volný / www.svhk.cz

Paraskupina Barium. Přísahali republice:
působení čs. výsadku z Velké Británie na Hradecku v r. 1944

Přednáška člena ČSOL Vladislava Severina představí působení jedné z nejúspěšnějších zpravodajských skupin československých parašutistů vyslaných do Protektorátu Čechy a Morava. Součástí bude též výstavka části operačního materiálu a výstroje vojáků čs. samostatné brigády ve Velké Británii v létech 1940-1944. Akce je realizována za podpory Československé obce legionářské a Muzea východních Čech v Hradci Králové.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...