Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Panenky z muzejní neděle pro UNICEF

Panenky z muzejní neděle pro UNICEF

UNICEF, Adoptuj panenku a zachráníš dítě
20. října 2013 se uskutečnila v muzeu tradiční akce pro děti Muzejní neděle pod názvem Rodinná škola. Účastníci této muzejní neděle se zapojili do charitativního projektu UNICEF ADOPTUJ PANENKU ZACHRÁNÍŠ DÍTĚ a vyrobili každý panenku na téma kuchařka – kuchař. Šikovní účastníci za asistence lektorek a rodičů panenky naplnili výplní, zašili je, namalovali panenkám obličej a vytvořili vlasy. K dalšímu postupu patřil výběr látky na šaty a zástěrek.

Panenky dostaly od dětí vyplněný rodný list a čekaly na ušití šatiček a zástěrek z připraveného materiálu. Muzejní lektorky ušily panenkám šaty z připraveného materiálu a panenky jsou tak připraveny k prodeji a zapojení se do projektu. Poděkování patří všem účastníkům této muzejní neděle.
Cílem projektu je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň Unicef v rozvojových zemích.

Cena 600 Kč vč. DPH

Panenky je možné zakoupit na recepci Muzea východních Čech v Hradci Králové.

Na požádání Vám UNICEF vystaví daňové potvrzení, neboť jde o formu daru a podle par. 15 resp. par. 20 mají plátci daně z příjmů nárok na odečet daru ze základu daně. Kontakt: tel. 255 711 823, ldukic@unicef.cz
UNICEF, Adoptuj panenku a zachráníš dítě
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.