Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Otázky neolitu a eneolitu našich zemí

Otázky neolitu a eneolitu našich zemí

1. vydání, 1998
Vydal: Okresní muzeum Českého ráje Turnov a MVČ HK
Náklad: 400 ks
Počet stran: 156
Cena: 50,-- Kč

První číslo z dnes již devítikusové řady sborníků vydávaného u příležitosti každoroční odborné archeologické konference „Otázky neolitu a eneolitu našich zemí“ obsahuje příspěvky:
Jan Prostředník: Neolitické a eneolitické osídlení Českého ráje a horního Pojizeří (11-22); Zdeněk Čižmář: Osídlení Lysické sníženiny kulturou s lineární keramikou (23-46); Ivan Pavlů: Nástin aktuálního pohledu na neolitické sídliště (47-48); Radomír Tichý: Chronologická analýza keramiky z neolitického sídliště v Mohelnici u Zábřeha (49-59); Eliška Kazdová: Poznámky k intruzím keramiky v neolitických sídlištních objektech (60-70); Marie Zápotocká: Pohřby a nálezy lidských kostí v jeskynních a abri (71-74); Jiří Kalferst – Miloš Vávra: Neolitický kruhový příkop v Holohlavech, okr. Hradec Králové (75-83); Ĺudmila Illášová – Dušan Hovorka: Suroviny brúsenej industrie neolitu a eneolitu Slovenska (84-93); Ivan Kuzma: Kruhové priekopové útvary na Slovensku, súčasný stav (94-102); Jiří Pavelčík: Rondely na jihovýchodní Moravě (103-112); Vít Vokolek: Eneolitické nálezy u „Hlavaté skály“, k.ú. Hrubá skála (113-122); Miroslav Šmíd: Příspěvky k poznání pohřebního ritu kultury se šňůrovou keramikou na Moravě (123-135); Jaroslav Peška: Mladoeneolitické sídliště z Olomouce – Slavonína, předběžná zpráva (136-145); Eva Hajnalová – Mária Hajnalová: Rostlinné makrozvyšky v archeologických objektoch z praveku a ich získavanie (146-148); Ivan Cheben: Nálezy kultúry Kosihy-Čaka z juhozápadného Slovenska (149-154).

OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin