Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > OHLASY PRUSKO- RAKOUSKÉ VÁLKY - tisková zpráva

OHLASY PRUSKO- RAKOUSKÉ VÁLKY - tisková zpráva

Raritní historické fotografie památkové zóny vznikající již v 19. století na bojišti prusko-rakouské bitvy u Hradce Králové, ale i alternativní pruská zadovka systému Luck jsou k vidění na nové výstavě Ohlasy prusko-rakouské války v Muzeu východních Čech v Hradci Králové. V rámci českých muzejních sbírek patří vedle dobových fotografií mezi nejzajímavější předměty již zmíněná unikátní pruská zadovka systému Luck, která představuje alternativu ke slavnější Dreyseho jehlovce. Podobnou roli sehrává zadovka českého puškaře Sylvestra Krnky, který s tímto konstrukčním řešením přišel již před prusko-rakouskou válkou, leč nepodařilo se mu jej v rakouské armádě prosadit.

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...