Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Odborná škola pro umělecké zámečnictví

Odborná škola pro umělecké zámečnictví

V pátek dne 11. března 2011 proběhla pracovní schůzka s PhDr. Janem Mohrem (kurátor sbírkových fondů, Oddělení užitého umění a výtvarné fotografie, Severočeské muzeum v Liberci) o připravované výstavě na téma "Odborná škola pro umělecké zámečnictví", která byla na počátku 20. století velmi významnou institucí nejen pro Hradec Králové. Škola vznikla v roce 1874 v Třebechovicích pod Orebem a v roce 1880 se přestěhovala do Hradce Králové. Vychovávala výtvarně vzdělané adepty řemesla, umělecké kováře a zámečníky, s jejichž pracemi se setkáváme v každodenním životě, aniž bychom si to uvědomovali. Výstava by měla mapovat práce významných učitelů a studentů v časovém vývoji cca do 50. let 20. století, přiblížit životy důležitých osobností a představit historii školy, která v podobě Střední průmyslové školy stavební existuje až dodnes.
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin