Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ - tisková zpráva

OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ - tisková zpráva

Výstava OCHECHULE, ĎASOVÉ A DALŠÍ BÁJNÍ TVOROVÉ MOŘÍ se tak trochu vrací k samým počátkům muzejnictví. Je pojata ve stylu kabinetu kuriozit, sbírek vytvářených v období renesance a baroka, které byly předchůdci dnešních muzeí. Představuje živočichy, o nichž se domníváme, že byli předobrazem mýtických tvorů a zamýšlí se nad možnými způsoby vzniku legend. Návštěvníky jistě zaujme více než 100 let starý preparát ochechule, která se správně jmenuje dugong. Dalšími vystavenými raritami jsou např. mořské paryby chiméry, čelist vorvaně nebo zuby kytovců narvalů. Více v tiskové zprávě:

Tisková zpráva (pdf)
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...