Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > OBĚTI LET 1939-45 - ŽÁDOST O POMOC

OBĚTI LET 1939-45 - ŽÁDOST O POMOC

Oběti let 1939─1945 z bývalého okresu Hradec Králové

(žádost o případnou pomoc a spolupráci)

Muzeum východních Čech v Hradci Králové ve spolupráci s Historicko-dokumentační komisí Okresního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu v Hradci Králové připravuje publikaci věnovanou občanům bývalého okresu Hradec Králové, kteří zahynuli v období let 1939─1945 v souvislosti s okupací naší republiky nacistickým Německem. Stále však k řadě jmen obětí některé údaje jak životopisné, tak i fotografie chybí. Protože bychom chtěli, aby publikace byla co možná nejúplnější, obracíme se na vás s prosbou o pomoc při jejich doplňování a upřesňování. Seznam těchto osob naleznete v přiloženém seznamu ve formátu pdf.

O zapůjčení nebo umožnění okopírovat materiály je možno domluvit se s PhDr. Jaroslavou Pospíšilovou na tel. 495 514 631 (j.pospisilova@muzeumhk.cz)  nebo s Janem Brunclíkem na tel. 604 837 057.

Děkujeme předem za Váš zájem a případnou spolupráci.

Seznam padlých ke stažení (pdf).
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin