Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > OHLÉDNUTÍ ZA MUZEJNÍ NEDĚLÍ O MYŠÍCH (A LIDECH?)

OHLÉDNUTÍ ZA MUZEJNÍ NEDĚLÍ O MYŠÍCH (A LIDECH?)

Mgr. Lenka Bičanová, MVČ
kliknutím zvětšíte
Z muzejní neděle O myších (a lidech?), foto L. Bičanová
Poslední předprázdninovou muzejní neděli O myších (a lidech?), věnovanou malým savcům, navštívilo 42 zájemců z řad dětí i rodičů. Do početných živochytných pastí se sice odchytil pouze jeden exemplář bělozubky šedé (Crocidura suaveolens), který ale i tak byl zdrojem mnohých poznatků o způsobu života volně žijících hmyzožravců. Děti společně s rodiči měly poté možnost prohlédnout si a především určit za pomoci klíče další exempláře savců z muzejních fondů. Závěrečné povídání o všech prezentovaných druzích pak všem přineslo mnoho nových informací.
Z muzejní neděle O myších (a lidech?), foto L. Bičanová
Pro zvídavé děti i dospělé jsme na prázdniny připravili další zajímavé akce zaměřené na poznávání živočichů a rostlin. Ve středu 18. července 2018 se od 9.00 hodin opět vydáme Za vodní žouželí a následující týden 25. července 2018 také od 9 hodin podnikneme výpravu Za hmyzem na Plachtu. Milovníky rostlin přivítáme v botanickém mikrosvětě v úterý 7. srpna a ve čtvrtek 9. srpna 2018 vždy od 9.00 a od 13.00 hodin. Na všechny zmíněné akce je potřeba se předem objednat na e-mailu info@muzeumhk.cz nebo telefonu 702 292 321. Vstup na všechny akce zdarma.
Z muzejní neděle O myších (a lidech?), foto L. Bičanová
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...