Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Nové dioráma bojů Knebleovy brigády na Chlumu

Nové dioráma bojů Knebleovy brigády na Chlumu

Od února 2012 je ve vestibulu muzea na Chlumu, v rámci prozatímní výstavy, poprvé zpřístupněno nové dioráma bojů Knebleovy brigády v krajině mezi lesem Holá a Dohalicemi. Dioráma má rozměry 2,4 x 2,4 m a je na něm rozmístěno celkem 481 cínových vojáčků rakouské a pruské armády, převážně pěšáků, ale i myslivců, dělostřelců, jízdy a kapel obou armád.
Dioráma bojů Knebleovy brigády
Otevírací doba:
1. říjen - 31. březen: soboty a neděle 10-16 hodin
1. duben - 30. září: úterý až neděle 9-17 hodin

Vstupné:

základní 40 Kč
snížené 15 Kč
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.