Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > NOVÁ PUBLIKACE VELKÁ VIZITA! - tisková zpráva

NOVÁ PUBLIKACE VELKÁ VIZITA! - tisková zpráva

Výstavu nazvanou Velká vizita! mají možnost vidět návštěvníci Muzea východních Čech v Hradci Králové až do 5. listopadu 2017, nyní tuto výstavu doplňuje i nová kniha, kterou muzeum vydalo. Publikace autorky Pavly Koritenské, která je i kurátorkou výstavy, dostala název Velká vizita! …v Hradci Králové za první republiky. Nová kniha v pěti kapitolách čtenářům přibližuje rozkvět města v meziválečném období na poli zdravotnictví, lékařské péče a v oblasti sociálně zdravotní péče. Časové období se soustřeďuje především na rozkvět královéhradeckého zdravotnictví a sociální péče v období let 1918 až 1938, u některých kapitol s časovým přesahem i do čtyřicátých let. Publikace přináší i řadu fotografií ze Sbírky Muzea východních Čech v Hradci Králové, Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze a soukromých sbírek, které dosud nebyly publikovány.

Vydání publikace bylo podpořeno Ministerstvem kultury ČR z programu Podpora projektů zaměřených na poskytování standardizovaných služeb muzeí a galerií.

Více v tiskové zprávě:

OTEVÍRACÍ DOBA: