Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > NÁVŠTĚVA VELVYSLANCE ŠVÝCARSKÉ KONFEDERACE

NÁVŠTĚVA VELVYSLANCE ŠVÝCARSKÉ KONFEDERACE

Dne 15. února 2016 navštívil Muzeum východních Čech v Hradci Králové velvyslanec Švýcarské konfederace v České republice J. E. p. Markus-Alexander Antonietti. Po úvodním přivítání byl pan velvyslanec a jeho doprovod ředitelkou muzea Naďou Machkovou Prajzovou proveden historickou budovou a současnými expozicemi.
Následující den pan velvyslanec navštívil také areál bojiště prusko-rakouské války 1866 na Chlumu. V průběhu návštěvy si jako zapálený zájemce o dějiny války z roku 1866 prohloubil znalosti o osobnosti polního zbrojmistra Benedeka, průběhu bojů na Chlumu i roli královéhradecké pevnosti ve válce. Pan velvyslanec si detailně prohlédl expozici Muzea války 1866 na Chlumu a neváhal i přes nepřízeň počasí vystoupat na rozhlednu, aby alespoň z dálky pohlédl na les Svíb - symbol krveprolití v roce 1866.
úterý až pátek:
16.00–20.00 hodin