Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana

Návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana

Jiří Šinták, 17. 4. 2014, foto Miroslav Beneš, MVČ
Setkání prezidenta republiky Miloše Zemana s představiteli města Hradec Králové
V rámci své třídenní návštěvy Královéhradeckého kraje navštívil prezident republiky Miloš Zeman v úterý 15. dubna 2014 také Muzeum východních Čech v Hradci Králové, kde jej uvítali zástupci města v čele s primátorem Zdeňkem Finkem. Prohlídkou části expozice Od pevnosti k salonu republiky doprovázel prezidenta hejtman Lubomír Franc a ředitelka muzea Naďa Machková Prajzová. V Sálu pod kopulí bylo připraveno setkání prezidenta s představiteli Hradce Králové spojené s diskuzí, podpisem do pamětní knihy a dekorováním praporu města Hradec Králové Pamětní stuhou prezidenta republiky.

Krátce před pátou hodinou odpolední se Miloš Zeman setkal před muzeem s občany města, kde odpovídal na podnětné dotazy.
Prohlídka pevnostního modelu F. Žaloudka, z let 1908-1916
Podpis prezidenta republiky do Kroniky města
Předání daru města prezidentu republiky
Setkání s občany města Hradec Králové