Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > NÁLEZ MINCÍ V OBCI KOSIČKY VYSTAVEN

NÁLEZ MINCÍ V OBCI KOSIČKY VYSTAVEN

V roce 2011 vydalo Muzeum východních Čech v Hradci Králové v rámci své řady Fontes musei Reginaehradecensis katalog mincovního nálezu z obce Kosičky, který byl objeven již v roce 1930. Soubor obsahuje především bohatý studijní materiál pražských grošů Vladislava II. Jagellonského (1471–1516).
Nález zahrnuje četné zajímavé chyboražby, nové varianty a nové kombinace známých variant. Nyní si zájemci mohou tento depot prohlédnout na vlastní oči na menší výstavě, která je mu věnována.
úterý až pátek:
16.00–20.00 hodin