Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > NA VLNÁCH POD PLACHTAMI - tisková zpráva

NA VLNÁCH POD PLACHTAMI - tisková zpráva

Jedinečný soubor sbírkových předmětů s námořní tématikou z několika státních institucí doplněný předměty ze soukromých sbírek přiblíží v nové výstavě Muzea východních Čech v Hradci Králové život na moři, stavbu a konstrukci plachetních lodí, koloniální obchod, válečné námořnictvo a inspirativní plavby několika našich krajanů v 16. – 18. století.

Mezi největší rarity patří bezpochyby 700 kilogramová kotva patřící na počátku 19. století francouzské válečné fregatě a lodní děla z řádových lodí maltézských rytířů potopených u ostrova Rhodos v 16. století. Veřejnost bude mít také jedinečnou možnost shlédnout soubor čtyř obrazů s tématikou válečného námořnictva z majetku Řádu maltézských rytířů – Českého velkopřevorství v Praze. K dalším vzácným předmětům patří ukázky čínského a japonského porcelánu a několik historických tisků zabývajících se taktikou válečného námořnictva na přelomu 17. a 18. století... Více v tiskové zprávě:

Tisková zpráva (pdf)
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...