Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Muzeum se zapojilo do programu Dobrovolnictví

Muzeum se zapojilo do programu Dobrovolnictví

Dne 7. dubna 2011 se v  Sukově síni (Dům hudby) v Pardubicích konal tradiční, v pořadí již sedmý galavečer Den D – Ocenění dobrovolníků. Záštitu nad galavečerem Den D převzal hejtman Pardubického krajem Mgr. Radko Martínek, hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, primátorka Statutárního města Pardubice MUDr. Štěpánka Fraňková. Součástí galavečera bylo slavnostní předávání originálních keramických andělů oceněným dobrovolníkům, Muzeum východních Čech věnovalo volné vstupenky do muzea.
Rok 2011 byl Evropskou komisí vyhlášen  Evropským rokem dobrovolnické činnosti. Má přispět ke zvýšení povědomí lidí o důležitosti dobrovolnické práce i o překážkách, na které dobrovolníci a asociace, s nimiž spolupracují, narážejí. Slogan pro tento rok zní „Dobrovolníci mění svět!“ Díky iniciativě Evropský rok se mohou setkávat dobrovolníci z celé Evropy a seznamovat se s tím, čeho se v jednotlivých evropských zemích v této oblasti dosáhlo.  Všechny činnosti však spojuje jedno: pokud se kdekoli sejdou lidé, aby si pomáhali a podporovali člověka v nouzi, je to ku prospěchu nejen společnosti jako celku, ale i dobrovolníků samotných. Při odvádění dobrovolné práce se lidé učí novým věcem, rozvíjí své dovednosti a rozšiřují si společenské zázemí, což je často přivádí k novým a lepším pracovním příležitostem a také k osobnímu a společenskému rozvoji.

OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin