Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Muzeum bez hranic

Muzeum bez hranic

Muzeum východních Čech v Hradci Králové rozšířilo možnost prezentace svých výstav i občanům se zrakovým postižením. Ve spolupráci se studentkou Pedagogické fakulty Bc. Michaelou Novou, která projekt připravila, byly muzejním výtvarníkem navrženy a vyrobeny doprovodné materiály pro nevidomé včetně popisků Braillovým písmem.

První zrakově postižení návštěvníci z hradeckého TyfloCentra se dostavili ve čtvrtek 14. 7. a prohlédli si právě probíhající a speciálně pro ně upravenou výstavu s názvem Predátoři ptačí říše - Dravci a sovy. Spojení odborného výkladu doprovázeného zvukovými efekty s možností hmatového kontaktu s exponáty bylo velmi příznivě přijato. Zrakově postižení návštěvníci byli požádáni o zhodnocení výstavy formou krátkého dotazníku. Na základě výsledků průzkumu a v závislosti na zájmu této cílové skupiny bude pokračovat plán dalšího rozvoje projektu, případně jeho dlouhodobá realizace s postupným rozšířením do všech výstav i expozic.
anatomie a orgány popsané v braillu - skládací model (A)
hmatový kontakt - preparáty (B)
hmatový kontakt - preparáty (A)
hmatové cvičení - krmení ptačího mláděte (A)