Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > MUZEJNÍ NEDĚLE 2015 – ZHODNOCENÍ PROJEKTU

MUZEJNÍ NEDĚLE 2015 – ZHODNOCENÍ PROJEKTU

Mgr. Lenka Bičanová, 15. 12. 2015, MVČ

MUZEJNÍ NEDĚLE 2015 – ZHODNOCENÍ PROJEKTU

Stejně jako v předchozích letech tak i v roce 2015 byl realizován tradiční projekt muzea Muzejní neděle 2015 a byl podpořen Královéhradeckým krajem v dotačním programu Akce pro děti a mládež ve volném čase.

Projekt Muzejní neděle 2015, jehož cílem bylo seznámení se zvykoslovnými tradicemi a historií Královéhradeckého kraje a také vytvoření smysluplné náplně dětí a mládeže ve volném čase, navázal na tradici muzejních nedělí započatou již v roce 2011. V průběhu roku proběhly všechny naplánované akce, které v únoru a březnu započaly zvykoslovné programy Karneval v BenátkáchVelikonoční neděle a v listopadu a prosinci ukončily programy Adventní zvykyVánoční světýlka. V květnu Podmořský svět kapitána Nema zájemce zavedl do hlubin oceánů za jejich obyvateli a v červnové muzejní neděli Moře pod hvězdami si rozšířili poznatky o stavbě a konstrukci plachetnic a zámořském obchodu. Během roku proběhl i zážitkový program Stavíme pevnost a interaktivní program Hurá do školy, oba sestavené k aktuálním výstavám, ve kterých bylo možné se přenést do minulých století a získat více informací o historii města a školním vzdělávání. Součástí byla i charitativní dílna Pod pirátskou vlajkou, ve které děti vyráběly pirátské panenky pro projekt Unicef.

Vzhledem ke stálému zájmu dětí a rodičů o neděle v muzeu bude projekt v roce 2016 pokračovat ve své inovované podobě.
Královéhradecký kraj
Realizováno za finanční podpory
Královéhradeckého kraje.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.