Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Muzejní neděle 2014 - zhodnocení projektu

Muzejní neděle 2014 - zhodnocení projektu

PhDr. Pavla Koritenská, 11. 12. 2014, MVČ

Muzejní neděle 2014 - zhodnocení projektu

V roce 2014 byl tradiční projekt muzea - Muzejní neděle 2014 podpořen Královéhradeckým krajem (Akce pro děti a mládež ve volném čase).

V rámci projektu proběhly všechny naplánované programy -  zvykoslovné programy Masopustní neděle, Velikonoční neděle, a novinkou byla muzejní neděle na téma Adventní kalendář, Neděle Andělského zvonění zavedla návštěvníky do výstavy Andělské zvonění. V rámci interaktivních programů se děti seznamovaly s tajemstvím přírody - Barvy přírody a Jak pozorovat přírodu, zažily na vlastní kůži život v pevnostním městě - Jak se žilo za císaře pána. Kreativní dílny – Hledej zvíře a Kovotepecká dílna byly inspirovány výstavami Barvy v přírodě a Zámečnická škola. Řemeslo je umění.

Vzhledem ke stálému zájmu dětí a rodičů o neděle v muzeu bude projekt pokračovat i v roce 2015.
Královéhradecký kraj
Realizováno za finanční podpory
Královéhradeckého kraje.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.