Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Muzejní neděle 2013

Muzejní neděle 2013

PhDr. Pavla Koritenská, MVČ, 13.12.2013
V roce 2013 byl tradiční projekt muzea - Muzejní neděle 2013 podpořen Královéhradeckým krajem a zahrnoval celkem - celkem 8 jednorázových akcí – v termínu nedělí, a to vždy jednou měsíčně.
Z muzejního šuplíku
Projekt tomto roce zahrnoval následující akce: Jak se žilo za Keltů (20. 1.), Masopustní neděle (10. 2.), Velikonoční neděle (17. 3.), Neděle s loutkami (28. 4.), Těšíme se na prázdniny (29. 5.), Z muzejního šuplíku (29. 9.) Rodinná škola v muzeu (20. 10.), Vánoce v muzeu (15. 12.). Projekt byl v letních měsících doplněn subprojektem Prázdniny v muzeu (2. 7. - 31. 8.), která pro rodiče s dětmi přichystala dvě jednorázové akce Cesta do minulosti (18. 7.) a Čtvrtek s rodinným loutkovým divadlem (15. 8.).
Neděle s loutkami
Projekt seznamoval veřejnost, především děti a mládež nejen se zvykoslovnými tradicemi, ale zahrnoval akce navazující na probíhající výstavy a stálé expozice muzea, seznamoval účastníky s přírodou, historií a archeologií Královéhradeckého kraje. Novinkou bylo zařazení tzv. zážitkových interaktivních nedělí nazvaných Jak se žilo…, které doplnily stávající muzejní neděle.

Projekt Muzejní neděle i s subprojektem Prázdniny v muzeu byl velmi úspěšný a zájem veřejnosti překonal očekávání, a proto i pro rok 2014 připravuje Muzeum východních Čech v Hradci Králové pokračování projektu.
Masopustní neděle
PROJEKT MUZEJNÍ NEDĚLE – SHRNUTÍ
Číslo programu: 13SMR02
Název programu: AKCE PRO DĚTI A MLÁDEŽ VE VOLNÉM ČASE
PRK II. - Lidské zdroje D1.
Cíl programu podpora pořádání akcí pro děti a mládež ve volném čase
Královéhradecký kraj

Projekt byl podpořen
Královéhradeckým krajem.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.