Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > KŘEST KATALOGU MINULOST KOVANÁ ZE ŽELEZA
MaléStředníVelkéExtra velké

KŘEST KATALOGU MINULOST KOVANÁ ZE ŽELEZA

KŘEST KATALOGU MINULOST KOVANÁ ZE ŽELEZA
Minulost kovaná ze železa
Rozsáhlá výstava s názvem Zámečnická škola. Řemeslo je umění představila veřejnosti práce Odborné školy pro umělecké zámečnictví. Nyní vychází katalog výstavy s názvem Minulost kovaná ze železa, který přibližuje školu v širokých souvislostech a dokumentuje jednu z nejvýraznějších kapitol uměleckého řemesla a školství v Hradci Králové.

Katalog je rozdělen na dvě části. První se zabývá historickým vývojem školy, nemálo ovlivňovaným významnými osobnostmi, jak správci a řediteli, tak i dílovedoucími, kteří pomáhali utvářet a zároveň rozvíjet umělecký názor a cítění studentů. Je zde zachycen chronologický vývoj od pseudostylů přes secesi a artdeco až po moderní plastiku socialistického realismu padesátých let 20. století. Textovou část s medailonky významných profesorů nebo soupisem výstav, kterých se škola účastnila, doplňují historické fotografie výrobků ze soukromých sbírek i archivu Muzea východních Čech v Hradci Králové a fotografie prací a realizací, nalézajících se dnes na celém území České republiky. Druhá, katalogová část, dokumentuje bohatý výběr předmětů, které návštěvníci mohli na výstavě vidět.
Slavnostní křest katalogu výstavy se uskuteční ve středu 17. prosince 2014 od 17.00 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.
Minulost kovaná ze železa
Minulost kovaná ze železa
Vydání publikace bylo podpořeno Ministerstvem kultury České republiky z programu kulturní aktivity – podprogramu A: Podpora projektů zaměřených na poskytování standardizovaných veřejných služeb muzeí a galerií.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové