Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Mimořádná projekce válečných dramat

Mimořádná projekce válečných dramat

Na festivalu Cinema Open byla v pátek 16. listopadu od 19.00 hodin mimořádně promítnuta krátkometrážní hraná historická dramata Les Svíb a Což byla svedena bitva? popisující válečné události prusko-rakouské války v roce 1866. Oba filmy jsou trvalou součástí expozice Památníku bitvy 1866 na Chlumu Muzea východních Čech.

Což byla svedena bitva?

Historické dokudrama rekonstruuje události prusko-rakouské války v roce 1866. Film odhaluje zákulisí vojenských a diplomatických vztahů, životní příběhy a osudy postav generálního štábu rakouské armády v momentech, které předcházely prohrané bitvě u Hradce Králové 3. července 1866.
Což byla svedena bitva?

Les Svíb

Krátký film je historickým výjevem části válečných událostí bitvy 3. července u Hradce Králové v prusko-rakouské válce roku 1866. Film zprostředkovává autentické pocity jednoho rakouského vojáka v nepřehledných a krutých bojích v lese Svíb, který se stal rozhodujícím pro výsledek celého válečného tažení.
Les Svíb
Nenechte si ujít tyto unikátní snímky, které začínají v pátečním bloku od 19.00 hodin.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...