Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Memoriae Mundi Series Bohemica

Memoriae Mundi Series Bohemica

PhDr. Jaroslava Popíšilová, MVČ, 17.10.2014
Vícehlasé latinské mše - tenor
Také v letošním roce bylo Muzeum východních Čech v Hradci Králové zapojeno v rámci grantu Ministerstva kultury VISK 6 do programu Memoriae Mundi Series Bohemica. V rámci tohoto programu poskytlo ministerstvo finanční prostředky na digitalizaci dalších pěti hudebních rukopisů ze 16. století z muzejních sbírek: Hr-30 (II A 24), Hr-31 (II A 25), Hr-32 (II A 26a), Hr-33 (II A 26b), Hr-34 (II A 27).
Vícehlasé latinské mše - tenor
Digitalizaci rukopisů provedla společnost AiP Beroun na pracovišti v Národní knihovně-Klementinu. Rukopisy jsou zpřístupněny v databázi digitální knihovny Manuscriptorium. V současné době je zde možné studovat 35 hudebních rukopisů z Hudebního archivu našeho muzea.
Rukopisy si lze prohlédnout na stránce: www.manuscriptorium.com
Vícehlasé latinské mše - diskant, Ioannes Cnefelio
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...