Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > LEGIOVLAK - projekt Československé obce legionářské

LEGIOVLAK - projekt Československé obce legionářské

Ve dech 15. - 28. 6. 2015 mají zájemci o historii 1. světové války a účast čs. legií v ní jedinečnou příležitost navštívit na hlavním nádraží v Hradci Králové expozici LEGIOVLAK umístěnou v replikách legionářských vagonů, ve kterých se legionáři dopravovali do Vladivostoku na své sibiřské anabázi.

Více informací o výstavě:
V souvislosti s výstavou bychom rádi upozornili, že i sbírky Muzea východních Čech v Hradci Králové obsahují velké množství zajímavých dokumentů z této doby, fotografií, deníků přímých účastníků, dobových periodik a literatury. Pokud tato netradiční expozice vzbudí Váš badatelský zájem, můžete se obrátit na odborné pracovníky historického pracoviště muzea.
Fotografie z pozůstalosti čs. legionáře Karla Ježka, příslušníka 4. střeleckého pluku Prokopa Velikého.
Fotografie z pozůstalosti legionáře  Zdeňka Žabky, příslušníka 8. střeleckého pluku Slezského.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.