Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > NOVÁ BROŽURA LABE V HRADCI KRÁLOVÉ

NOVÁ BROŽURA LABE V HRADCI KRÁLOVÉ

BOHUSLAV MOCEK: LABE V HRADCI KRÁLOVÉ, PŘÍRODA ŘEKY VE MĚSTĚ A OKOLÍ
Bohuslav Mocek: Labe v Hradci Králové, příroda řeky ve městě a okolí
Brožura se na 37 stranách zabývá přírodními poměry nížinného úseku řeky Labe v okolí Hradce Králové. Pozornost je věnována základním polabským biotopům (tok řeky, břehy a hráze, lužní porosty a slepá ramena, vlhké louky) a jejich flóře a fauně. Text je doprovázen množstvím fotografií běžných a nápadných nebo naopak vzácných a skrytě žijících druhů rostlin a živočichů. Přiložená mapa s vyznačením popisovaných přírodních prvků nabízí zájemcům možnost poznávacích výletů na trasách stávajících turistických a cyklistických stezek podél Labe, od Předměřic nad Labem po Vysokou nad Labem.

Bohuslav Mocek: Labe v Hradci Králové, příroda řeky ve městě a okolí, foto J. Šinták
Hradec Králové
Tato publikace byla vydána s finanční podporou města Hradec Králové, dostupná je na recepci Muzea východních Čech v Hradci Králové.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...