Domovská stránka > PUBLIKACE > Publikace > KRÁLOVÉHRADECKÁ PEVNOST

KRÁLOVÉHRADECKÁ PEVNOST

Jiří Slavík

Publikace připomíná výročí 250 let od zahájení stavby královéhradecké pevnosti i 150 let od prusko-rakouské války roku 1866, která výrazně ovlivnila dějiny celé střední Evropy.

Vydavatel: Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1

ISBN: 978-80-87686-09-6
Počet stránek: 48
Cena: 125 Kč
Proč pevnost vznikla právě v Hradci Králové? V knize jsou představeny jednotlivé části opevnění a jejich funkce ve fortifikačním systému. Pozornosti se dostává i krajinnému rázu, který byl zemními pracemi, regulacemi Labe a Orlice zásadně změněn. Bastionová pevnost dala městu základ dnešní podoby i půdorysu.
Hradec Králové

S podporou Města Hradec Králové.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...