Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > KONFERENCE KONZERVÁTORŮ-RESTAURÁTORŮ
MaléStředníVelkéExtra velké

KONFERENCE KONZERVÁTORŮ-RESTAURÁTORŮ

KONFERENCE KONZERVÁTORŮ-RESTAURÁTORŮ
Mgr. Veronika Hepnarová - Bc. Andrea Černá, MVČ, 20. 9. 2018
Letos proběhl již 27. ročník celorepublikové konference konzervátorů a restaurátorů. Tato akce je pořádána pod záštitou státní, krajské nebo městské organizace a v letošním roce se konala v Regionálním muzeu v  Mikulově.
Naše konzervátorky představily  posterovou prezentaci o konzervování gotického ciboria se dvěma lžičkami (viz obrázek). Konzervátorský zásah byl realizován v rámci programu ministerstva kultury NAKI II. Jedním z hlavních cílů projektu Gotické a raně renesanční umění ve východních Čechách 1200-1550 je realizace výstavy „Uprostřed Koruny české“, na které bude ciborium se lžičkami vystaveno. Samotný soubor, který byl součástí pokladu starožitností radnice v Hradci Králové, byl v roce 1882 darován Muzeu východních Čech v Hradci Králové, které ho dodnes vede ve svých sbírkách.
Poster ke stažení (8 MB): ciborium.pps
Jednotlivé příspěvky účinkujících jsou vydávány v recenzovaném sborníku, a posterové prezentace jsou zveřejňovány na webových stránkách konference. Konference je zaměřena na materiálové a technologické průzkumy, konzervátorsko-restaurátorské zásahy a obecně na nové metody a technologie v oblasti konzervování-restaurování a ochrany kulturního dědictví.
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové