Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Journal of Geodesy and Geomatics Engineering

Journal of Geodesy and Geomatics Engineering

DIRECTIONS OF VALLEY AXES IN RELATIONSHIP TO GEOLOGICAL STRUCTURE-ELEMENT ORIENTATION IN THE STŘÍBRNÉ HORY AREA IN THE BOHEMIAN-MORAVIAN UPLANDS (CZECH REPUBLIC)

Po fenomenálním nálezu fragmentů fosílie obřího žraloka v americkém státě Nové Mexiko, o kterou se zasloužil dr. Štamberg r. 2013, přichází další muzejní „stopa“ za „Velkou louží“. Tentokrát se jedná o publikaci v novém tzv. impaktovaném periodiku „Journal of Geodesy and Geomatics Engineering“. Článek Jana Juráčka a Rostislava Melichara pojednává o analýze vztahů mezi údolní sítí a geologickými strukturami v okolí Stříbrných hor na Českomoravské vrchovině. Délky os údolí a orientace geologických strukturních prvků (puklin a foliací) byly statisticky analyzovány a porovnávány pomocí růžicových diagramů. Byla zjištěna závislost směrů údolních os na foliacích a převážně strmých puklinách. Příspěvek je ke stažení na stránce:

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...