Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > JAK SE ŽILO V PRAVĚKU
MaléStředníVelkéExtra velké

JAK SE ŽILO V PRAVĚKU

JAK SE ŽILO V PRAVĚKU


od 28. června do 2. září 2012 denně mimo pondělí vždy od 9.00 do 17.00 hodin.

Výstava panenek vytvořených během kreativní dílny PRAVĚKÁ NEDĚLE pro charitativní projekt UNICEF „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ a výstava dětských výtvarných prací soutěže JAK SE ŽILO V PRAVĚKU.

V rámci doprovodných programů uspořádaly pracovnice muzea nedělní kreativní dílnu pro děti s názvem PRAVĚKÁ NEDĚLE. Pro charitativní projekt UNICEF „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“, jehož cílem je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň v rozvojových zemích, vyrobilo každé dítě svého „pračlověka“. Každá panenka má své jméno a rodný list s datem a místem narození, dle pravidel UNICEF. Tyto panenky je možné zakoupit na recepci muzea.

Patronkou výstavy je slečna Kristýna Kociánová, členka souboru Klicperova divadla v Hradci Králové. I Kristýna vyrobila svou panenku. Osobně ji představí na slavnostním zahájení výstavy ve čtvrtek 28. června v 17 hodin v muzeu.
Současně oceníme vítěze výtvarné soutěže JAK SE ŽILO V PRAVĚKU, která probíhala v rámci Muzejní noci dne 25. května 2012.

Vítězové:
Vítek Herman – 7 let
Lukáš Dyntar – 6 let
Oliver Kout – 8 let
Pepík Žižka – 5 let
Sára Melicharová – 9 let
Matěj Dolana – 7 let

EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové