Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > TAKTICKÉ CVIČENÍ IZS V MUZEU

TAKTICKÉ CVIČENÍ IZS V MUZEU

Ve čtvrtek 20. srpna 2015 se budova muzea na krátkou chvíli stane součástí oslav 70 let založení profesionální jednotky požární ochrany v Hradci Králové. V rámci akce DEN SLOŽEK IZS bude Muzeum východních Čech v Hradci Králové od 13 do 13.45 hodin součástí cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Celodenní akce pro veřejnost pak pokračuje na Eliščině nábřeží ukázkami záchrany osob ze střechy budovy TJ Sokol Hradec Králové hasičem v podvěsu vrtulníku, práce hasičů - potápěčů, vyprošťování osob z havarovaných vozidel a práce kynologa. Svou techniku, vybavení a činnosti předvedou složky IZS: Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje, Městská policie Hradec Králové a Celní úřad Královéhradeckého kraje.
Podrobný program DNE SLOŽEK IZS:
www.hzscr.cz
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...