Domovská stránka > PUBLIKACE > Publikace > HURÁ DO ŠKOLY! ... v Hradci Králové

HURÁ DO ŠKOLY! ... v Hradci Králové

Historie předškolního a školního vzdělávání v Hradci Králové od třicátých let 19. století do poloviny 20. století.

Vydavatel:
Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1

ISBN: 978-80-87686-08-9

Fromát: 210 x 210 Kč
Počet stránek: 129
Cena: 100 Kč
Publikace autorky PhDr. Pavly Koritenské seznamuje s dosud v této podobě nepublikovanou historií předškolního a školního vzdělávání v Hradci Králové od třicátých let 19. do poloviny 20. století. Představuje možnosti vzdělávání učitelů obecných a měšťanských škol a učitelek mateřských škol v Hradci Králové. Pozornost je věnována také oblasti sociální a sociálně zdravotní péče o děti a mládež v Hradci Králové. Pokrokový Hradec Králové neopomněl do realizace v moderní město zahrnout i oblast školství. Součástí publikace je unikátní obrazový a fotografický materiál ze sbírky Muzea východních Čech v Hradci Králové a soukromých sbírek.

Vydání publikace bylo podpořeno

Statutárním městem Hradec Králové
(„Fond na podporu veřejně prospěšných projektů“ na zachování a obnovu památkového fondány území města Hradce Králové)

Státním fondem kultury České republiky