Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > HRADEC KRÁLOVÉ V DRAMATICKÝCH LETECH 1968-1969

HRADEC KRÁLOVÉ V DRAMATICKÝCH LETECH 1968-1969

PhDr. Jaroslava Pospíšilová, MVČ, 4.12.2018
kliknutím zvětšíte
Z výstavy
V budově univerzitního kampusu Na soutoku (Hradecká 1227) byla 28. listopadu 2018 otevřena výstava s názvem Hradec Králové v dramatických letech 1968-1969. Je výsledkem spolupráce Archivu Univerzity Hradec Králové s Muzeem východních Čech v Hradci Králové a Státním okresním archivem v Hradci Králové. Jednotlivé výstavní panely obsahují dobové fotografie, články z regionálního tisku, letáky a další zajímavé dokumenty, které poskytly ze svých fondů nejen obě zmiňované instituce, ale na výzvu i řada pamětníků. Vypovídají o zlomových událostech od ledna 1968 do března 1969, jak je prožívalo město a jeho obyvatelé spolu se studenty tehdejší Pedagogické fakulty. Přesto, že je jim věnován největší prostor výstavy, nezapomíná se ani na běžný všední život města na konci šedesátých let. Výstavu je možné navštívit do konce ledna 2019.
Z výstavy
Před konečnou instalací
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...