Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Houby 2012 - výstava a vyhodnocení soutěží

Houby 2012 - výstava a vyhodnocení soutěží

Houby živé, jedlé i jedovaté - vernisáž výstavy

Tradiční výstava hub, konaná od 4. do 7. října 2012 v Muzeu východních Čech, se letos uskutečnila již po sedmnácté. Během výstavy se podařilo vystavit rekordních 408 druhů hub. Za 4 dny výstavu navštívilo 1 357 lidí. V průběhu celé výstavy zajišťovali členové mykologického klubu určování donesených exemplářů, odborný výklad pro návštěvníky a doplňování exponátů. Ze vzácnějších druhů byly vystaveny: hřib borový, hřib plavý, hřib příživný, hřib rubínový, hřib siný, korálovec bukový, korálovec ježatý, kozák barvoměnný, kozák bílý, pavučinec černošupinkatý, pavučinec hnědoolivový, ryzec krvomléčný, ryzec lilákový, ryzec polokrvomléčný, holubinka Zvárova, holubinka lepkavá, slizák švýcarský, škárka hvězdicovitá, šťavnatka holubinková, šťavnatka načervenalá.

Při výstavě proběhly vědomostní a výtvarná soutěž pro děti. Ve čtvrtek 4. října proběhla přednáška ing. Václava Jandy z České mykologické společnosti v Praze o hřibovitých houbách. Velice zajímavou přednášku zhlédlo 40 zájemců. Ukázky pěstovaných hub a sadeb věnovaly firmy Jedlé houby z Dolan a firma Valmyc z Jaroměře.

Houby živé, jedlé i jedovaté - vernisáž výstavy, foto M. Beneš
Houby živé, jedlé i jedovaté - výstava, foto V. Samková
Houby živé, jedlé i jedovaté - výtvarná dílna, foto V. Samková

Výsledky soutěží

VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽ PRO ŽÁKY ZÁKLADNÍCH ŠKOL,
konaná při výstavě Houby 4. – 7. 10. 2012
1. místo: Jan Frydrych
2. místo: Filip Rokoš, Žofie Oborníková
3. místo: Jan Dürschmied, Anna Faltová, Tobiáš Stodůlka, David Strnad,Tomáš Zaňka

NAMALUJ HOUBU A POJMENUJ JI
výtvarná soutěž pro děti
1. místo: Viktorie Veselá
2. místo: Hrušková Jana
3. místo: Jan Hruška
Cena poroty: Tereza Suchardová

Od 15. 10. 2012 si výherci mohou ceny na recepci muzea. Jejich práce budou vystaveny v Dětském ateliéru muzea od 15. 10. 2012.
1. místo: Viktorie Veselá
2. místo: Hrušková Jana
3. místo: Jan Hruška
Cena poroty: Tereza Suchardová