Domovská stránka > PUBLIKACE > Publikace > GOTICKÉ A RANĚ RENESANČNÍ UMĚNÍ VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH 1200-1550

GOTICKÉ A RANĚ RENESANČNÍ UMĚNÍ VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH 1200-1550

Ivo Hlobil - Milan Dospěl (eds.)
Příspěvky z vědecké konference

Vydavatel:
Muzeum východních Čech v Hradci Králové,
Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1

Publikace vznikla v rámci projektu Regionální spolupráce AV ČR v. v. i. s Královéhradeckým krajem (2014).

ISBN 978-80-87686-05-8

Publikace je volně ke stažení (pdf, 10 MB).

Kolektivní monografie je věnována problematice středověkého a raně renesančního umění ve východních Čechách. Kniha prezentuje soubor příspěvků přednesených na stejnojmenné vědecké konferenci na sklonku roku 2013 v Hradci Králové, kde zazněly více než dvě desítky referátů pokrývajících oblasti regionální historie, výtvarné kultury, archeologie, památkové péče, včetně problematiky restaurování a galerijní prezentace. Kolektivní monografie, která vznikla v rámci projektu regionální spolupráce Akademie věd ČR, v. v. i. s Královéhradeckým krajem, představuje první etapu výzkumného záměru věnovaného středověké a raně renesanční výtvarné kultuře východních Čech. Konferenční setkání podpořené Hejtmanstvím Královéhradeckého kraje bylo iniciováno ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové, Ústavem dějin umění AV ČR v Praze a Katedrou dějin umění FF UP v Olomouci.

Publikace byla vydána pouze elektronicky.
GOTICKÉ A RANĚ RENESANČNÍ UMĚNÍ VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH 1200-1550
Gotické a raně renesanční umění ve východních Čechách 1200−1550.
Příspěvky z veědecké konference v Hradci Králové 2014