Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Gloria musaealis je sláva muzejní
MaléStředníVelkéExtra velké

Gloria musaealis je sláva muzejní

Gloria musaealis je sláva muzejní
Muzeum východních Čech v Hradci Králové je nominováno na Cenu Gloria musealis v hlavní kategorii soutěže – Muzejní výstava roku 2013 svým projektem KOTĚRA. PO STOPÁCH MODERNY… V této kategorii, vyhlášené pro stálé expozice či výstavy, soutěžilo 39 přihlášených projektů.
KOTĚRA. PO STOPÁCH MODERNY…
Soutěž vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR a Asociace muzeí a galerií České republiky Ke vzniku této soutěže vedla vyhlašovatele snaha přispět ke všeobecnému zvýšení prestiže muzejních institucí a posílení obecného chápání smyslu jejich existence jako strážců významné části národního kulturního dědictví.

Muzea a galerie v České republice pečují o více než 60 miliónů sbírkových předmětů, ročně připraví na 2 000 výstav a navštíví je přes 8 milionů návštěvníků. Přes to všechno se může zdát, že jsou někdy na okraji zájmu společnosti, zahlcené přílivem snadno dostupných lákadel konzumního rázu. Muzea a galerie (muzea výtvarného umění) představují významný prvek v turistické nabídce všech krajů naší země, jejich sbírky vypovídají o naší identitě a spojují nás a naše „nyní" s „minulým" i s „budoucím".

Iniciátoři Národní soutěže muzeí Gloria musaealis chtějí jejím prostřednictvím poskytnout prostor k větší medializaci problematiky českého muzejnictví, a to jak ve vztahu k jeho obecným problémům, tak i významu konkrétních muzeí. Kampaň otevře veřejnou diskusi o roli muzeí ve společnosti, jejich využívání k neformálnímu vzdělávání dětí i dospělých a o jejich přínosu ke kulturnímu vyžití širokých vrstev obyvatelstva. Kromě toho by soutěž měla nastartovat zdravé konkurenční prostředí uvnitř oboru.
Přihlášené projekty Muzejní výstava roku 2013
Slavnostní vyhlášení vítězů XII. ročníku Gloria musaealis 2013
Cena Gloria musaealis
KOTĚRA. PO STOPÁCH MODERNY…
KOTĚRA. PO STOPÁCH MODERNY…
KOTĚRA. PO STOPÁCH MODERNY…
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové