Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > GLORIA MUSAEALIS 2010

GLORIA MUSAEALIS 2010

Vyhlášení vítězů IX. ročníku národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2010 proběhlo 19. května 2011 v Pantheonu Národního muzea v Praze. Vyhlašovateli soutěže jsou Ministerstvo kultury ČR a Asociace muzeí a galerií ČR. Soutěž si klade za cíl upozornit veřejnost na přínos muzeí a galerií k zpřístupňování a využívání kulturního dědictví i k jeho ochraně a na špičkové výkony institucí i jednotlivých pracovníků v oboru muzejnictví. Soutěž je vyhlašována ve třech hlavních kategoriích – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku. Do IX. ročníku se přihlásilo celkem 50 muzeí a galerií z celé republiky se 75 soutěžními projekty. O jejich pořadí rozhodovala sedmičlenná porota a vyhlašovatelé na její návrh rozhodli o ocenění soutěžních projektů na prvních třech místech a o udělení zvláštních cen ve dvou kategoriích. O výsledku soutěže si můžete přečist zde.

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.