Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > MUZEUM NA MEZINÁRODNÍCH GEOVĚDNÍCH KONFERENCÍCH

MUZEUM NA MEZINÁRODNÍCH GEOVĚDNÍCH KONFERENCÍCH

Mgr. Jan Juráček, MVČ
V dubnu 2018 se v Polsku a Česku konaly mezinárodní geovědní konference, kde Muzeum východních Čech v Hradci Králové zastupoval autor příspěvku. Ve dnech 18. – 21. 4. 2018 byl v polském městečku Rytro uskutečněn již 16. ročník konference “Central Tectonic Studies Group.“ Přibližně 100 odborníků z Austrálie Česka, Francie, Irska, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Řecka, Slovenska, Spojeného království, Srbska, Španělska, Švédska, Švýcarska a Ukrajiny prezentovali a diskutovali problematiku strukturně-geologických fenoménů v dvoudenním přednáškovém jednání většinou v rámci Evropy.
Konference Central Tectonic Studies Group v Polsku
V období 25. – 27. 4. 2018 proběhl v obci Vílanec u Jihlavy 18. ročník konference “State of geomorphological research“. Šest desítek účastníků z Česka, Maďarska. Polska a Slovenska se ve dvoudenním přednáškovém jednání zabývali novými geomorfologickými poznatky převážně z regionu střední Evropy. Obě velké konference byly doplněny terénními exkurzemi na významné či zajímavé geologické lokality v blízkém okolí.
Exkurze v žulovém lomu na konferenci State of geomorphological research v Česku
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.