Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA GEOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA GEOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

Jan Juráček, MVČ, 10. 4. 2017
V pondělí 3. dubna 2017 se uskutečnil v prostorách přírodovědeckého oddělení Muzea východních Čech v Hradci Králové 1. ročník krajského kola Geologické olympiády. Celkem 11 soutěžících v kategoriích starší žáci a středoškoláci poměřilo své znalosti geologie Královéhradeckého kraje formou náročného testu a poznávačky 50 druhů přírodnin, mezi které patřily minerály, horniny a fosilie. Všichni účastníci získali kromě diplomů také drobný diamant, který pro soutěž věnovalo Diamond Museum Prague. Nejlepšími soutěžícími byli:
Kategorie A:
1. Kateřina Marešová
2. Jan Grünseisen
3. Eliška Fidranská
ZŠ Jana Pavla II., Hradec Králové
Kategorie B:
1. Vít Bureš
2. Filip Michl
Gymnázium Trutnov
3. Václav Kheil
Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína, Hradec Králové
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.