Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA GEOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA GEOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

Jan Juráček, MVČ, 10. 4. 2017
V pondělí 3. dubna 2017 se uskutečnil v prostorách přírodovědeckého oddělení Muzea východních Čech v Hradci Králové 1. ročník krajského kola Geologické olympiády. Celkem 11 soutěžících v kategoriích starší žáci a středoškoláci poměřilo své znalosti geologie Královéhradeckého kraje formou náročného testu a poznávačky 50 druhů přírodnin, mezi které patřily minerály, horniny a fosilie. Všichni účastníci získali kromě diplomů také drobný diamant, který pro soutěž věnovalo Diamond Museum Prague. Nejlepšími soutěžícími byli:
Kategorie A:
1. Kateřina Marešová