Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > FOSILIE MICHALA POTŮČKA

FOSILIE MICHALA POTŮČKA

Mgr. Jan Juráček, MVČ
Detail fragmentu schránky druhohorního mlže rodu Inoceramus, okolí Přelouče
klikněte do obrázku pro zvětšení
V červenci a srpnu 2016 byl v Muzeu východních Čech v Hradci Králové realizován projekt zaměřený na sběr fosilií, který prováděl sběratel Michal Potůček a vypomáhal asistent Filip Hlubuček. Navštívili jsme více než 20 geologických lokalit ve východních i středních Čechách, většinou v oblasti druhohorní české křídové pánve. Výsledkem osmi terénních výprav je kolekce několika desítek kusů vzorků fosilií, především mlžů. Z výběru nejlépe zachovaných a nejhezčích kusů bude uspořádána výstava v roce 2017. Projekt byl finančně podpořen a. s. Elektrárny Opatovice.
Michal Potůček na sběru fosilií v okolí Kutné Hory, 24. srpna 2016
Sběr fosilií na Přeloučsku, 7. července 2016
Fragment schránky druhohorního mlže rodu Inoceramus, okolí Přelouče
Část těla druhohorní ježovky, okolí Přelouče