Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > FOSILIE MICHALA POTŮČKA ─ DRUHÁ ČÁST

Mgr. Jan Juráček
kliknutím zvětšíte
Odkrývání vrstvy s křídovými rostlinami u Moravské Třebové
V letních měsících roku 2017 bylo v Muzeu východních Čech v Hradci Králové uskutečněno pokračování projektu zaměřeného na sběr fosilií, který prováděl sběratel Michal Potůček. Podnikli jsme celkem osm terénních výprav po 16 paleontologických lokalitách ve východních Čechách a na severozápadní Moravě. Jednalo se většinou o oblast druhohorní české křídové pánve, některé lokality spadaly do prvohorní podkrkonošské pánve a boskovické brázdy. Výsledkem je velká kolekce několika desítek kusů vzorků fosilií, např. otisky listů rostlin, části kmenů prvohorních stromů, schránky mlžů, amonitů nebo fragmenty těl druhohorních raků. Projekt byl finančně podpořen a. s. Elektrárny Opatovice.
Vrstva se zbytky rostlin u Moravské Třebové
Determinace flóry z období křídy u Moravské Třebové