Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Exkurze pro vítěze soutěže Vzpomínky na 80. léta
MaléStředníVelkéExtra velké

Exkurze pro vítěze soutěže Vzpomínky na 80. léta

Exkurze pro vítěze soutěže Vzpomínky na 80. léta
Mgr. Zdeňka Kulhavá, MVČ, 27. 6 .2014
Ve dnech 17. a 23. 6. 2014 uskutečnilo Muzeum východních Čech v Hradci Králové ve spolupráci s Národním muzeem v rámci projektu Dotkni se 20. století! exkurzi pro vítěze soutěže Vzpomínky na 80. léta v Československu do Národního památníku Terezín a tamních restaurátorských dílen Národního muzea.
Žáci kvarty Gymnázia Lovosice
Obě dvě vítězné třídy, kvarta z Gymnázia Lovosice a kvinta z Gymnázia Frýdlant, navštívily v Národním památníku Terezín Malou pevnost, kde se žáci dozvěděli o krutém osudu desítek tisíc Židů a politických vězňů. Následně se v restaurátorských dílnách Národního muzea seznámili s postupem a úskalími restaurování papíru, dřeva, kovů a skla. 
Studenti kvinty Gymnázia Frýdlant
Exkurze se díky dobrému počasí a skvělé organizaci z řad koordinátorů vydařila a žáci tak úspěšně završili svou půlroční intenzivní práci na projektu. Již nyní se všichni těšíme, až budou žáci své vítězné výstavy instalovat na podzim roku 2014 do Severočeského muzea v Liberci (Frýdlant) a Muzea města Ústí nad Labem (Lovosice).


Více o projektu: Vzpomínky na 80. léta v Československu
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové