Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Exkurze pro vítěze soutěže Vzpomínky na 80. léta

Exkurze pro vítěze soutěže Vzpomínky na 80. léta

Mgr. Zdeňka Kulhavá, MVČ, 27. 6 .2014
Ve dnech 17. a 23. 6. 2014 uskutečnilo Muzeum východních Čech v Hradci Králové ve spolupráci s Národním muzeem v rámci projektu Dotkni se 20. století! exkurzi pro vítěze soutěže Vzpomínky na 80. léta v Československu do Národního památníku Terezín a tamních restaurátorských dílen Národního muzea.
Žáci kvarty Gymnázia Lovosice
Obě dvě vítězné třídy, kvarta z Gymnázia Lovosice a kvinta z Gymnázia Frýdlant, navštívily v Národním památníku Terezín Malou pevnost, kde se žáci dozvěděli o krutém osudu desítek tisíc Židů a politických vězňů. Následně se v restaurátorských dílnách Národního muzea seznámili s postupem a úskalími restaurování papíru, dřeva, kovů a skla.
Studenti kvinty Gymnázia Frýdlant
Exkurze se díky dobrému počasí a skvělé organizaci z řad koordinátorů vydařila a žáci tak úspěšně završili svou půlroční intenzivní práci na projektu. Již nyní se všichni těšíme, až budou žáci své vítězné výstavy instalovat na podzim roku 2014 do Severočeského muzea v Liberci (Frýdlant) a Muzea města Ústí nad Labem (Lovosice).

Více o projektu: Vzpomínky na 80. léta v Československu
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.