Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > EVROPSKÁ NOC PRO NETOPÝRY 2012

D. Mylerová, MVČ, 5. 9. 2012
EVROPSKÁ NOC PRO NETOPÝRY 2012
Akce, kterou pořádá instituce EUROBATS (www.eurobats.org), se koná každý rok ve více než 30 zemích. Agentury na ochranu přírody a nevládní organizace z celé Evropy prostřednictvím výstav, prezentací a přednášek seznamují veřejnost s dosavadními poznatky o netopýrech, s jejich životem, ochranou i výzkumem. Při organizovaných nočních procházkách nabízejí možnost poslouchat netopýří hlasy za pomoci speciálních přístrojů převádějících ultrazvuky na zvuky slyšitelné pro lidské ucho.

Mezinárodní (dříve Evropská) noc pro netopýry se letos konala již pošestnácté na přelomu srpna a září na řadě míst v Evropě, odkud se díky oslavám Roku netopýra 2011 - 2012 rozšířila i na další kontinenty a stala se tak akcí celosvětovou.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové společně s Českou společností pro ochranu netopýrů (www.ceson.org) připravilo program na sobotu 1. září. V 18.30 byl večer zahájen poutavou přednáškou, po které následoval doprovodný program pro děti i dospělé. Zájemci, převážně z řad dětí, si mohli projít krátkou stezku se zavázanýma očima, po níž byli “navigováni” zvukovými signály a mohli tak na chvíli zakusit pocity netopýrů, kteří se orientují v prostoru podobně. Dále si návštěvníci mohli ozdobit tričko originálními netopýřími motivy nebo vyrobit netopýří masku. Po setmění se odborníci, následováni dětmi s rodiči, odebrali do blízkého parku, kde se účastníci stali svědky odchytu netopýrů do sítí. Odchyceného netopýra si všichni mohli zblízka prohlédnout a dokonce i pohladit. Od 22.00 byl program zopakován pro zájemce z řad dospělých.

Reportáž iDnes.cz: http://hradec.idnes.cz
EVROPSKÁ NOC PRO NETOPÝRY 2012
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...