Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Virtuální výstava Prusko-rakouská válka 1866

Virtuální výstava Prusko-rakouská válka 1866

V roce 2016 si připomínáme 150. výročí prusko-rakouské války. Sedmitýdenní vojenský konflikt byl významnou událostí 2. poloviny 19. století, jež výrazně ovlivnila směřování Evropy. Muzeum východních Čech tomuto tématu věnuje prostor v rámci výstav a přednášek, které přiblíží jak válečné události, tak život ve stínu války. Předměty ze sbírky Muzea východních Čech v Hradci Králové můžete spatřit i ve virtuální výstavě portálu eSbirky.cz.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.