Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > DOPROVODNÝ PROGRAM - DRAVCI A SOVY

DOPROVODNÝ PROGRAM - DRAVCI A SOVY

Ve středu 3. srpna zavítali do Muzea východních Čech v Hradci Králové účastníci Skautského prázdninového klubu, aby se zúčastnili doprovodného programu k probíhající muzejní výstavě o zástupcích ptačí říše.

Pod vedením Mgr. Josefa Hotového, pracovníka přírodovědeckého oddělení muzea, zahájili malí skauti program vycházkou do Šimkových sadů se zapůjčenými dalekohledy. Zde se děti zaměřily především na přítomné ptactvo, ale pozornosti neunikla ani bystrá veverka či právě dorůstající bukvice. Druhá část akce pokračovala přímo ve výstavě Predátoři ptačí říše – Dravci a sovy. Děti si vyzkoušely i interaktivní pomůcky přizpůsobené návštěvníkům i předškolního věku.

Pestrou náplň programu ocenily nejen děti, ale i obě vedoucí Skautského prázdninového klubu, které hodlají navštívit se svými dalšími svěřenci výstavu opakovaně.
GT6X1898_p1
GT6X1922_p1
GT6X1905_p1
GT6X1890_p1

Další fotografie z naleznete na facebooku.
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin