Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Doprovodné programy a Muzejní neděle 2012

Doprovodné programy a Muzejní neděle 2012

V roce 2012 připravilo Muzeum východních Čech v Hradci Králové pro jednotlivé věkové kategorie, zejména MŠ a ZŠ a pro širokou veřejnost Projekt Doprovodné programy ke stálým expozicím, krátkodobým výstavám a interaktivní programy k jednotlivým zvykoslovným obdobím roku. Tento projekt byl v roce 2012 podpořen Královéhradeckým krajem. Projekt nabídl dva programy, které seznamovaly se zvykoslovným obdobím (Od masopustu do Velikonoc a Vánoce v muzeu – Betlémy), ke krátkodobým výstavám byly realizovány plánované programy Labe. Jedna řeka, dva příběhy (přírodověda) a Pravěk je kůůl! (archeologie), druhý uvedený program byl pro velký zájem připraven ve dvou variantách – jako varianta I. - doprovodný interaktivní program a varianta II. - program s kreativní dílnou.
Novinkou pro rok 2013 bude literární program Společenskovědní knihovna – Národní obrození a Hradec Králové pro střední školy, který bude realizován od března 2013. V nabídce bude řada interaktivních programů ke krátkodobým výstavám a nebudou chybět programy ke zvykoslovným obdobím roku.
Program Od masopustu do Velikonoc

PROJEKT MUZEJNÍ NEDĚLE 2012

V roce 2012 byl projekt Muzejní neděle 2012 podpořen Královéhradeckým krajem a zahrnoval celkem 7 jednorázových akcí: Masopustní neděle (19. 2. 2012), Neděle s literátským bratrstvem (18. 3. 2012), Aprílová neděle (1. 4. 2012), Pravěká neděle – projekt UNICEF (27. 5. 2012), Cesta do Karbonu (16. 9. 2012), Neděle s Kelty a Římany (14. 10. 2012), Vánoce muzeu – procesí s Luciemi (16. 12. 2012).
Masopustní neděle
Neděle s Kelty a Římany
Pravěká neděle – projekt UNICEF
Vánoce muzeu – procesí s Luciemi