Domovská stránka > Program > PRO DĚTI > Doprovodné programy k expozicím, výstavám a zvykoslovnému roku 2015 - zhodnocení

Mgr. Lenka Bičanová, 15. 12. 2015, MVČ

Doprovodné programy k expozicím, výstavám a zvykoslovnému roku 2015 - zhodnocení projektu

Tento projekt muzea byl pro rok 2015 podpořen Královéhradeckým krajem (Podpora a rozvoj profesionálních a neprofesionálních kulturních aktivit).

Cíl projektu se podařilo úspěšně naplnit v podobě rozšíření a zkvalitnění nabídky interaktivních programů pro všechny kategorie škol. Byly vytvořeny nové doprovodné programy k novým výstavám v roce 2015 (Na vlnách pod plachtami, Ochechule a další bájní tvorové moří, Hurá do školyPevnost královéhradecká), které se setkaly s velkým zájmem ze strany nejenom školních a dětských kolektivů. Díky projektu bylo možné realizovat i aktivity, které mají trvalejší význam a váží se k historii kraje a to především ve výstavě Pevnost královéhradecká a v expozici Muzea války 1866 na Chlumu. V roce 2015 bylo možné pokračovat v úspěšném projektu Týden dětí s muzeem v podobě „příměstského tábora“, kde velký zájem ze strany veřejnosti výrazně převyšoval kapacitní možnosti. Pokračovala spolupráce se Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové při realizaci přednášek a návštěv expozic a výstav pro Klub seniorů. Vzhledem k úspěšnosti bude projekt ve své inovované podobě v roce 2016 opět pokračovat.
Královéhradecký kraj
Realizováno za finanční podpory