Domovská stránka > Program > PRO DĚTI > Doprovodné programy 2014 - zhodnocení projektu

Doprovodné programy 2014 - zhodnocení projektu

PhDr. Pavla Koritenská, 11. 12. 2014, MVČ

Doprovodné programy ke stálým expozicím, krátkodobým výstavám a interaktivní programy k jednotlivým zvykoslovným obdobím roku - pro rok 2014.

Tento projekt muzea byl pro rok 2014 podpořen Královéhradeckým krajem (Podpora a rozvoj profesionálních a neprofesionálních kulturních aktivit).

Projekt úspěšně splnil cíl vytvořit kvalitní nabídku programů a podrobně seznámit s historií, přírodou a archeologií. Byla realizována nabídka programů pro mateřské, základní a střední školy. Novinkou bylo navázání spolupráce se Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové a příprava přednášek a návštěv výstav a expozic muzea pro Klub seniorů. Rozšířena byla i nabídka pro handicapované občany a organizované skupiny. Novinkou byl subprojekt Týden s muzeem, který nahradil jednorázové dosavadní programy pro rodiče s dětmi a organizované skupiny (Prázdniny v muzeu). Subprojekt v podobě „příměstského tábora“ v týdenní akci seznámil účastníky s muzejními výstavami, expozicemi, děti zavítaly i na Chlum – navštívily Muzeum války 1866 a dokonce strávily noc v muzeu.

Vzhledem k úspěšnosti projektu připravuje Muzeum východních Čech v Hradci Králové stejnojmenný projekt i pro rok 2015.
Královéhradecký kraj
Realizováno za finanční podpory