Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > DOBROVOLNICE ZE ZAHRANIČÍ V MUZEU

DOBROVOLNICE ZE ZAHRANIČÍ V MUZEU

Dana Mylerová, MVČ, 29. 7. 2013
Olga Tarasová
Od března 2013 hostí Muzeum východních Čech mladou psycholožku z ruské republiky Marij El slečnu Olgu Tarasovu. Olga přicestovala co České republiky v rámci projektu Evropská dobrovolná služba (dále EDS). Jejím hlavním hostitelem a garantem je nezisková organizace KURO Hradec Králové, která se brzy po svém založení v roce 2012 stala akreditovanou hostující společností pro dobrovolníky z EDS. V rámci partnerské spolupráce mezi společností KURO Hradec Králové a Muzeem východních Čech v Hradci Králové Olga pravidelně dochází do muzea, kde vykonává různé činnosti, ať už pro historické, přírodovědecké, archeologické, prezentační či edukační oddělení. Jak je s prací v muzeu spokojena popisuje ve svém blogu Europe from inside.
Olga Tarasová

Co je EDS?

Evropská dobrovolná služba/EDS (European voluntary service/EVS) je jednou z akcí programu evropské unie Mládež v akci. Umožňuje mladým lidem ve věku 18–30 let působit v různých neziskových organizacích a dalších institucích v zahraničí. EDS nabízí mladým lidem možnost získat novou životní zkušenost, poznat sám sebe a další mladé lidi z celé Evropy, naučit se cizí jazyk přímo v jeho přirozeném prostředí, získat praxi, popřípadě i odbornost, novou životní i profesionální orientaci, motivaci.

Dobrovolníkem v tomto smyslu se může stát každý mladý člověk uvedeného věku, nezáleží na jeho vzdělání, schopnostech, jazykových znalostech, rodinném zázemí atd. Pro mladé lidi, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodněni (zdravotně, sociálně, geograficky …) je určena krátkodobá dobrovolná služba, která trvá 2 týdny až 6 měsíců. Oblasti působení jsou například práce s mentálně postiženými, pomoc starým lidem, práce v centrech pro volný čas dětí a mládeže nebo ekologicky zaměřených organizacích, dobrovolníci mohou působit i v oblasti sportu, kultury.

Absolvent programu obdrží certifikát, který mu může být dobrou vizitkou při hledání práce. Cílem Evropské dobrovolné služby je rozvoj solidarity a tolerance mezi mladými lidmi. Více na stránkách Evropské dobrovolné služby
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...